Subiekt GT, NEXO online, zdalnie, dostęp zdalny, usługa uruchomienia i obsługi serwera bazodanowego dla Subiekt GT, Subiekt NEXO

2.280,00 

Usługa polegająca na uruchomieniu i 12-miesięcznej administracji wirtualnego serwera bazodanowego dla Subiekt GT / Subiekt Nexo wraz z utrzymaniem konfiguracji serwerowej.

Oferujemy Państwu rewelacyjną usługę umożliwiająca dostęp zdalny – online dla programów księgowych / systemów ERP ze stajni Insert.

Minimalny okres utrzymania konfiguracji serwerowej i administracji serwerem bazodanowym to 12 miesięcy.

Usługa polega na:

– uruchomieniu wydajnego serwera bazodanowego (środowisko Windows Server 2019),
– wykonanie kopii aktualnej bazy danych Subiekt GT / Subiekt NEXO,
– wgranie kopii bazy danych na bazodanowy serwer zdalny,
– rekonfiguracja programu na firmowych stacjach roboczych,
– wykonanie próby połączenia i testów funkcjonalnych po wykonaniu migracji bazy danych na zewnętrzny serwer bazodanowy.

W cenie usługi roczne (12 miesięcy) utrzymanie konfiguracji serwerowej i administracja serwerem bazodanowym:

– bieżące aktualizacje systemu Windows Server 2019,
– wykonywanie codziennej kopii zapasowej systemu i bazy danych Subiekt GT / Subiekt NEXO na serwer zewnętrzny,
– dostępność specjalisty w trybie awaryjnym 24h/7.

Czy usługa jest szybka, czy dane zapisują się szybko, czy Subiekt GT / Subiekt NEXO nie będzie wolniejszy przez to, że działa na zewnętrznej bazie danych?

Należy mieć na uwadze, że jeśli Subiekt działa na zewnętrznej bazie danych to nie jest to lokalny – a zdalny dostęp i zapis / odczyt danych. Co to znaczy?

Standardowa instalacja Subiekta instaluje przy okazji na lokalnej stacji roboczej serwer bazodanowy – dane zapisują się bezpośrednio na jednostce roboczej. Wobec powyższego nie można porównywać obu rozwiązań – gdyż mamy tutaj do czynienia z lokalnym i zdalnym zapisem danych.

Zdalny zapis może być nieco wolniejszy od lokalnego z różnych przyczyn (m.in jakość połączenia internetowego, szybkość serwera bazodanowego), jednak nasze doświadczenia pokazują, że różnica jest śladowa w przypadku zastosowania naszej konfiguracji sprzętowej dla serwera bazodanowego.

W przypadku gdy stosuje się serwery współdzielone niskiej jakości to zapis / odczyt danych może być dużo wolniejszy od środowiska lokalnego – dlatego my stosujemy wyłącznie serwery VPS z najwyższej półki – współpracujemy w tym zakresie z najlepszymi na rynku dostawcami serwerów wirtualnych z datacenter w Europie Środkowej w Polsce (Warszawa) i w Niemczech (Frankfurt).

Okres administracji

12 miesięcy

Przewiń do góry