Zmiana kolejności metod płatności Prestashop 1.7

Jak zmienić kolejność metod płatności w Prestashop 8, 1.7?

Dzisiaj przedstawiam prosty, ale bardzo przydatny poradnik – pokaże wam jak zmienić kolejność metod płatności w systemie Prestashop 1.7.

Wielu z was pewnie zmagało się z problemem losowej kolejności metod płatności na stronie zamówienia (ang. checkout).

W przypadku, kiedy oferujecie np. bramkę płatności błyskawicznych (np. tPay, Payu, Paypal, Przelewy24 itd.) warto ją promować jako pierwszą w kolejności metodę płatności a nie w losowej kolejności.

Jeśli metoda będzie prezentowana jako pierwsza – będzie przyciągała wzrok, uwagę klienta i będzie wpływała pozytywnie na konwersję strony zamówienia. Warto to zrobić.

Część z was mogła wyciągnąć mylne przypuszczenia, że kolejność nie jest edytowalna (nie da się bezpośrednio ustalić pozycji bramki płatności z poziomu zakładki Płatności w Panelu Administratora) lub, że tą kolejność można zmienić jedynie przez nadpisanie plików i będzie to trudne do wykonania. Nic bardziej mylnego. Można to zrobić w bardzo przystępny sposób i bez konieczności edycji plików sklepu.

A więc – do dzieła:

Logujemy się do Panelu Administratora (ang. Backoffice) Prestashop 1.7.

Przechodzimy do zakładki Wygląd -> Pozycje.

W oknie Wygląd -> Pozycje zaznaczamy opcję Wyświetl nie pozycjonowane zaczepy. W wyszukiwarce zaczepów wpisujemy “paymentOptions” – wyszukiwarka działa w sposób dynamiczny i podpowie nam odpowiedni zaczep.

W kolejnym okienku pojawia się zawartość zaczepu “paymentOptions” – tutaj możemy zmienić kolejność.

Wyszukaj zaczep “paymentOptions” aby ustalić kolejność metod płatnościW moim przypadku chciałem uzyskać następującą kolejność:

1. tPay
2. Przelew bankowy
3. Płatność przy odbiorze

Konfiguracja sprzed edycji oraz założenie kolejności do uzyskania wygląda następująco:

Metody płatności przed rozpoczęciem konfiguracji oraz założenie kolejności do uzyskaniaAby ustalić kolejność metod płatności możemy użyć strzałek, lub kliknąć na dany moduł płatności i przesunąć go do ustalonej pozycji. W ten sposób możemy przesuwać każdy z modułów i zaaranżować odpowiednią kolejność.

Ustalenie tPay jako pierwszej w kolejności metody płatnościJak widać – ustaliliśmy odpowiednią kolejność – zmian nie musimy zatwierdzać żadnym przyciskiem – po przesunięciu danego modułu będzie pojawiać się tylko adnotacja Aktualizacja powiodła się.

Finalnie sprawdzamy poprawność ustawień – przechodzimy przez checkout z przykładowymi danymi – jak widać wszystko się powiodło.

Przejdź przez stronę zamówienia aby przetestować poprawność ustawieńMam nadzieję, że cała instrukcja jest przystępna – według mnie to naprawdę proste.

Dziękuje za uwagę i zapraszam do lektury innych artykułów i porad dotyczących Prestashop.

Przewiń do góry