Problemy z liczeniem wartości konwersji z modułu płatności Przelewy24? Mamy na to sposób! Modyfikacja strony sukcesu płatności Przelewy24 w Prestashop 8, 1.7 – tutorial krok po kroku

W tym poradniku zmierzymy się z problemem który obrósł już w mity w Prestashop 8, 1.7 czyli będziemy mierzyć się z zagadnieniem poprawnego liczenia wartości konwersji z modułu Przelewy24.

Czy moduł Przelewy24 poprawnie przekazuje konwersję do Google Analytics w Prestashop 8, 1.7?

Odpowiedź na tak zadane pytanie brzmi jednoznacznie – nie. Z czego to wynika?

Oficjalny moduł Przelewy24 korzysta z własnej strony sukcesu płatności – to oznacza, że nie wraca na standardową stronę sukcesu zamówienia w Prestashop 8, 1.7 – wobec czego dane o wartości konwersji nie są i nie będą poprawnie przekazywane do modułu Google Analytics.

Wartość konwersji nie będzie poprawnie policzona? Nie można się z tym pogodzić!

Poprawnie wdrożona analityka to jeden z filarów dobrze prosperującego sklepu internetowego – a więc bierzmy się do roboty!

Modyfikacja strony sukcesu płatności modułu Przelewy24

Ze stroną sukcesu płatności modułu Przelewy24 w Prestashop 8, 1.7 jest przynajmniej kilka problemów:

– nie zawiera wartości transakcji,
– nie zawiera ID zamówienia,
– przy domyślnym ustawieniu z modułu – Czekaj na wynik transakcji – NIE – powrót odbywa się na stronę błędu płatności mimo, że cała transakcja się powiodła,

Zaczynamy sprzątać bałagan konfiguracyjny

Ciąg dalszy nastąpi…ten artykuł jest jedynie zapowiedzią całości poradnika który pomoże uporać się z problemem z liczeniem wartości konwersji z modułu płatności Przelewy24 w Prestashop 8, 1.7. Śledź uważnie futuroweb.pl – już niebawem w tym miejscu ukaże się pełna wersja tutoriala.

Przewiń do góry